resmi twitter sayfam bazen de instagram

 

+menu-

header image

çölde kum fırtınasından

Posted on 08 Nisan 2024 03:33 by Duygu

kurtulsan ilk söyleyeceğin?

bbh.kom çöle aşina ama orada bir fırtına da kopabileceğini henüz konuşmamıştık.

kum fırtınası aşırı ısınma ve soğuma farklarından kaynaklanıyor. geçenlerde esen bi 90’lar rüzgarı bu soruyu düşünmeme vesile oldu.

genelde bu tarz sorulara zaten boğazımıza kadar yumuşak felsefeye battığımız için şakaya vurarak cevap vermeyi de tercih edebiliriz.

çölde kum fırtınasından kurtulsan ilk söyleyeceğin?

“bana mor bi taç lazım”

kedisi olanlarsa her sabah kum fırtınasına maruz kalıyor zaten. daldırdığım kürek gömüye saplanıp kumu havalandırdığında bu sadece bi çiş kutu temizliği değil artık, tuhaf bi ferahlık hissi de geliyor. tişörtümün yakası ile ağzımı ve burnumu kapıyorum.

bu bayram da bazılarımız için bayram gibi geçmeyecek. o halde çölde kum fırtınasından kurtulsan ilk söyleyeceğin? cevap matrix’de kâhin’in dediği gibi “şeker?” mesela.

varsayım olarak henüz yaşamadığımız deneyimler sorulduğunda iyi röportaj veren biri gibi soruyu sorudan sıyrılarak cevaplamaya çalışırız. halbuki bu diğer taraftan metafordur da ve yetişkin insan hayatı boyunca en az 1 kez kum fırtınasından kurtulmuştur.

bir şeyin içinden çıkıp gitmek ferahlık verebileceği gibi ölçülemez bir eksiklik duygusu da yaratabilir. bu o zaman aynı soru mu, çölde kum fırtınasından kurtulsan ilk söyleyeceğin? “bana bi bardak su lazım” çünkü su da önemli.

This entry was posted in Genel and tagged , . Bookmark the permalink.

 

Comments are closed.