resmi twitter sayfam bazen de instagram

küçük ve günlük hassasiyetler
 

+menu-

header image

“zaman zaman yanlışlıkla

bazı durumlar oluyor mesela yanlışlıkla başka bir aşıyla hepatit b aşısıyla kızamık aşısıyla karıştırabiliyorlar sağlık ocaklarında küçük çocuklara kovid aşısı yapıldığı oluyor biz böyle vakalarla da karşılaştık sizi temin ederim ki hiçbir yan etki olmadı bu kişilerde (kişi=bebek) son derecede iyi antikor oldu 6 aylık bebekte 1 aylık bebekte bile ‘çok iyi şeyler oldu’ bunları da yayınlayacağız çok kısa zaman içerisinde çok ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacak bebeklerde bile yüksek doz verseniz bile yan etki açısından bir sıkıntı olmuyor zaman zaman yanlışlıkla bazı durumlar oluyor “

yukarıdaki açıklama prof dr zafer kurugöl’ ün tapesi. gizli saklı değil aslında uluorta NTV’de.

bir ek geliyor tam şu anda buraya esin davutoğlu şenol’dan

dr zafer kurugöl üzerinden devam edelim: bu mRNA flakonunun kişiye özel olduğu özel karekod uygulaması ile
hangi aşının kime, ne zaman, nerede yapılacağının tahsis edildiği açıklanmadı mı?

Bir flakon için tahsis edilmiş 6 kişinin bir araya gelmesi gerekmiyor muydu? nasıl olur da yanlışlıkla 1 aylık ya da 6 aylık bebeklere bu aşı yapılabilir? Kızamık aşısı ile bir flakon biontech nasıl birbirine karışabilir ve bu utanç tıp camiasına yeter derken nasıl bir dergide yayımlanabilecek deney sonucuna dönüşebilir ? Sonradan dönüp antikor da ölçtük diyor. Normalde deney hastane ortamında yapılır ve deneklere para ödenir. Peki ya bebekler?

deneysel düşünelim, kurugöl kamikaze dalışı yapmış olabilir mi? hatayı sahiplenmesi gerekenler tepki koyması gerekenler susarsa bir işe yarar mı?

20 ocak 2021 tarihinde böyle bir kayıt var “zaman zaman yanlışlıkla” mı proje mi ?

dünya insanına bir laborant olarak uğur şahin’in kazandırdığı bu aşı ile tıp tarihinde ilk kez yabancı bir gen insan vücuduna enjekte ediliyor. (ki kovid 19 aşısının sofralara gelmesi de gündemde) “zaman zaman yanlışlıkla” bebeklere nasıl uygulanabiliyor ?
bu açıklamanın 2 gün önce pfizer’ın bebekler için mRNA nın hazır olduğunu açıklamasından sonra gelmesini nasıl yorumlamalıyız?

mRNA uygulamalarının ileride insanlığın yararına hizmetleri olabilir (polyanna hissediyor) fakat 3 ayda geliştirilen bu ürünün bugün şimdi karanlıkta kalan noktaları var, kullanıma sunmak için gerekli deneyler nerede ve kimler üzerinde yapılıyor?

peki, bebek büyürken anneannesi, babaannesi onaylamadıkları bir şey yedirdiğinde, çikolata ya da boş ekmek, hesap soran anne babalar şimdi de hesap sorabilecek mi ?

bu süreçte Türk anne babası beni şaşırttı doğrusu -adamı parçalar valla dediğim kim varsa… Bazılarınız bu çocukları hak etmiyor kusura bakmayın.

This entry was posted in Genel. Bookmark the permalink.

 

Comments are closed.