resmi twitter sayfam bazen de instagram

küçük ve günlük hassasiyetler
 

+menu-

header image

yılın ilk dolunayı

Posted on 16 Ocak 2023 13:44 by Duygu

yaşandı. 28 aralık’ta başlayan merkür retrosu 19 ocak’ta sona eriyor ve 24 ağustos’ta başlayan uranüs retrosu da 23 ocak’ta neticelenecek. uranüs kolektif gezegen olduğu için kişiler değil kuşaklar üzerinde çalışırmış. 1781’de beklenmedik bir şekilde satürn’ün ardından keşfedildiğinde beraberinde kaos gelmiş; fransız devrimi, amerika bağımsızlık savaşı, endüstri devrimi yaşanmış. bireysele hediyesi de bir soru olmuş: istikrarlı mısın yoksa kilitli mi? kilitli yerine inatçı da diyebilirsiniz keza arasında büyük bir fark yok.

astrolojik olarak resmi yeni yıl 22 ocak’ta yeniay ile başlıyor. bunu iyi haber olarak vermiş astrologlar. benden ilk defa böyle bilgiler okuyorsunuz çünkü bu benim hayatım genel olarak retro olduğu için takıldığım mevzu değildir gökyüzü hareketleri. yalnız işte ilk defa bu sefer benim de biraz yanlarım ağrıdı. enteresan.

retro zamanları daha önce değiş uyarısı almasına rağmen gereği yapılmayan dosyaları yeniden açarmış ve konfor alanı geliştirilerek yarım bırakılmış hareketler üzerinde çalışırmış. ben de duygusunu kenara koyup daha başka daha ne şekilde para kazanacağını düşünüp bunun için çalışan insanla; filmleri, kitapları, renkleri, fotoğraf karelerini, bulutları, spor ayakkabıları, şarkı sözlerini, desenleri, hareketleri, şiirleri, anıları, çikolataları düşünüp kahve içen insanın gerilimlerine şahit oldum (ikisinin dengeli karışımı nadirdir). bu tarz gerilimleri çalışma alanımdan dolayı ben de tecrübe ettim. yeterince varlık gösterirseniz birçok insanla terse düşebilirsiniz.

uzun süredir birbirlerini bilen insanlar bariz tartışma konularını, bırak şimdi onu deyip niş işleri misal, bu zaman kadar bazen laf söz olmasın ali rıza bey diyerek bazen de canı öyle istediği için yapılan tercihlerin sonuçlarını ortaya getirip tartışmaya tutuşabiliyorlar ya da tam tartışmıyorlar. yine tartışamıyorlar. çabucak bir özür kime yetmez? sonuçta yeni tanışıklıklarda bizi zorlayan özür en kolay kadimlere dilenir. bir özür kimsenin diline yapışmaz. karşılıklı hak edişlerin mi hesabına oturalım? fakat sonradan bildiğini okumaya devam edeceksen özrü dilemek kolay kabul etmek daha kolay. çünkü bir özür dilenmesiyle kendini iyi hissedebilir insan ya da dilenen bir özre rağmen de. her zaman önceden bilmek mümkün olmuyor.

This entry was posted in Genel. Bookmark the permalink.

 

Comments are closed.