resmi twitter sayfam bazen de instagram

küçük ve günlük hassasiyetler
 

+menu-

header image

ölüm bir varmış bir yokmuş

eve kitap kargoları geliyor ya ben onları okuyorum da biliyor musunuz.. bu yüzden tereddüt duymadan söyleyebilirim ki bazı seneler nobel direkt hikaye fikrine veriliyor. saramago karın ağrısı 2. kitapta da devam ediyor. bu arada şunu da söylemek zorundayım Türk Dili ve edebiyatını 7. dönemden ders alıp da vermiş olmama rağmen bırakmama şu kadarcık kaldı. çünkü osmanlı türkçesi grameri beni bırakmıyor ve onu veremezsem mezun olmam mümkün değil sanırım bu noktadan bir portal açıp görsel iletişim tasarıma geçicem

saramago’nun “ertesi gün hiç kimse ölmedi.” cümlesi ile başlıyor romanı.
bir haber spikeri tadında yer yer belgesel anlatımı tarzında aktarmış hikayeyi. bu açıdan bana mesafeli geldi. okuduğum dönemle alakalı olarak hikayenin içine girememiş olabilirim, herhangi bir duygumu uyandırmadı halbuki youtube’da ne güzellemeler diziliyor bir bilseniz. başka bir yaşta 2.kez okusam farklı olabilir. ölümün cinsiyetini kadın olarak seçmesi canı getiren ve geri götüren olarak tayini diye düşündüm.
“Tanrının yalnızca küçücük ve adına dünya denilen bir gezegenle uğraştığını düşünmek gülünç olur” sözü bana olumsuz hisler içinde unutulmuş olduğumuz zamanların hoşgörüsü gibi geldi.
Tanrı şu sıralar biraz meşgul.
Şaka

This entry was posted in Genel and tagged , . Bookmark the permalink.

 

Comments are closed.