resmi twitter sayfam bazen de instagram

küçük ve günlük hassasiyetler
 

+menu-

header image

biliyorsunuz neredeyse 26 yıldır yazıyorum

ve hatta başa alırsak ilkokul 3. sınıfta öğrenciyken parkta oynayan çocuklar ile ilgili yazdığım şiir hürriyet gazetesinin okur mektupları köşesinde yayımlandı. hürriyet ptt aracılığı ile şimdinin 20 TL si gibi bir telif gönderdi. onunla şeker ve çikolata aldım.

biliyorsunuz neredeyse 27 yıldır yazıyorum. bunun dışında internet sitemde başımdan geçenleri falan yazıyordum günlük gibi. bir de denemeler vardı. gerçek hayatta var olan insanların haberi dahi olmadan haklarında yaşamadıkları şeyleri yaşamışlar gibi söylemedikleri sözleri söylemişler gibi yazılmasının yazın dünyasında hangi kategoriye girdiği ile ilgilenmiyordum. fakat kurgu diye bir şey vardı ve helaldi. ihtiva ettiği değer de fena sayılmazdı; süperman, harry potter, matrix, uzay yolu, terminatör… öyle olunca araştırdım ve yolum Celil Oker ile kesişti. eskinin reklamcısı şimdinin polisiye yazarı ve öğretim görevlisi. hakkında yazılan yorumlara kurgunun cazibesi de eklenince kendimi bilgi üniversitesine Celil Oker’in yaratıcı yazarlık: kurgu atölyesine attım. 2008 yılıydı, 30 yaşındaydım. kızım o zaman bir yaşındaydı. kilom 100’e dayanmak üzereydi ve sağ dizim bana hayatı zindan etmeye yeminliydi. daha sonra Celil Oker’e de itiraf ettiğim üzere bu atölyeye biraz da evden tek çıkabilmek için geliyordum. bir taş ile iki kuş. haftada bir gün nefes alabileceğim tek yer santral istanbul kampüsüydü. (biladerim için)

biliyorsunuz 28 yıl olacak yazıyorum ve çok iyi biliyorsunuz bırakmazlar. rahat bırakmazlar. bakışlarınızı ayakkabılarınızın üzerinden kaldırdığınızı fark ettikleri anda yeniden çökerler ensenize. YY atölyesine başladığımı öğrenen sevenlerim hiç vakit kaybetmedi. şehirde terk edilmiş binaların duvarlarına, karaköy’deki dükkanların kepenklerine YY atölyelerinin hiçbir işe yaramadığını bu dersi veren yazarların ise yazarlıklarının beş para etmediğini anlatan graffitiler çizdiler ve sokak hayvanları için konteyner çevrelerine bir kap mama bir kap su bıraktılar (abiler için)

biliyorsunuz yazın hayatım 30. yılına dayandı ve biliyorsunuz ahmet ümit ile çektirdikleri selfieleri siz de polisiye yazıyorsunuz allahın adını verdim siz söyleyin doğrusunu- caption ı ile sosyal medyalarında paylaşanlar oldu. bu paylaşımların altına halaları teyzeleri amcaları ayyyy nasıl da güzel şeyler paylaşıyorsun böyle, sana hak veriyoruz- şeklinde yorumlar yazdı (zencilerim için)

biliyorsunuz verdiğiniz paranın harcadığınız zamanın karşılığını almak çoğu kez  şans işidir.  şanslıydım. cebime koydum ve hayat devam etti. bugün Celil hoca hayatını kaybetti hem de 67 yaşında. mekanı cennet olsun.

This entry was posted in Genel and tagged . Bookmark the permalink.

 

Comments are closed.