resmi twitter sayfam bazen de instagram

küçük ve günlük hassasiyetler
 

+menu-

header image

#tbt

kendimin değil de bir arkadaşımın başına gelenleri paylaştığım bbh.kom’a hoş geldinz. nasılsınız?

beğenmez bir edayla bu foto şimdi neyin #tbt si diye sorabilirsiniz, bulunduğum ortamın da pek bi cazibesi yok.
geçen hafta cumartesi akşamı annemlerin evinden bugün bu fotoyla direkt 2005’e ışınladım sizi.
minolta dimagex21 ile çektim muhtemelen.

aramızda 2005 yılında ilkokula başlayanlarınız, bezi bırakanlarınız olduğu gibi bu fotoğrafımı “hatırlar gibiyim ya” diyen de olacaktır. web 2.0 ‘ın ilk selfielerinden ama adı o zaman selfie değil. adı “kızım ne şekil şukul foto çekip duruyorsun?” gelen geçen ziyaretçi böyle epostalar atıyor bana (duygu @ bubenimhayatim.com)

keyfim gıcır çünkü beş altı hafta önce nisan’da gazetevatan’a röportaj vermişim. o zaman gazetenin henüz internet sitesi açılmamış gidip bayiden satın alman falan lazım. adım soyadım devamında melanie griffith, moby, gwen stefani ve rosie o’donnell ile birlikte anılıyor çünkü onların da “kendilerini teşhir ettiği” kişisel siteleri var. ünlüler ve buna ihtiyaç duyuyorlar medya bu işe şok şok şok.

röpün içine cömertçe serpiştirilen tanım bu: “kendini teşhir”. röp başlığı duygu’nun hayatı naklen bbh.kom’da. elimde gazete biz pek öyle konuşmamıştık ama neyse diyorum. çünkü sadece fotoğraf paylaşmıyor yazı yazıyorum.
2005 yılında bunu böyle görenleri ve veya yazanları 2018 yılında instagramda storylerde youtubeda naklen bbh.kom halleriyle takip ettiğim pratiği 13 yıl öncesinden getiriyorum.
geçen gün bir arkadaşımla çocukları türlü türlü şekillerde gezdirip kulaklarından sanat falan fışkırttıktan sonra dönüşte arabada dedi ki onca şey yaptık benim halimi gördün bunları arkadaşlarınla akrabalarla falan paylaşacağın bir hesabın olmadığına inanamıyorum.
insanlar nelere inanamıyorlar bu hayatta siz de öğrenin.

onur baştürk’ü hiç yakından gördünüz mü bilmem acayip yakışıklı bir adam. fotoğrafını çekmek ona büyük haksızlık. röportajı bitirdiğinde bir selfie çekmek istediğimi söylemiştim ama o zaman adı selfie değil, bir fotoğraf çekinebilir miyizdi. peki dedi. sonradan ne düşündüm bilmem ilk kez bugün paylaşıyorum.

sevdiğim bir laf var hâlâ dününüzden bahsediyorsanız bugününüzden pek memnun değilsinizdir diye. bunun böyle olmadığını biliyorsunuz. sizinle sadece iftardan sonra ağızlara layık bir #tbt paylaştım hepsi bu.
kaşlara gel yalnız neyse ki küsmedi.

This entry was posted in Genel and tagged , , , . Bookmark the permalink.

 

Comments are closed.