resmi twitter sayfam bazen de instagram

küçük ve günlük hassasiyetler
 

+menu-

header image

bugün saat 10.46

Posted on 27 Mart 2018 12:30 by Duygu

itibarıyla yeni bir benim yerimde olsan ne yapardın duygu sorusuyla daha burun buruna geldim. arkadaşlarım için tam bir benim yerimde olsan ne yapardın influencerıyım. işin ilginç yan&ı cevabım nadiren değişir ama yine de benim sesimden duymadan kafalarında netleştirmek istemiyorlar.

çalışırken bir kız arkadaşım vardı, 2000’lerden bahsediyorum, güzel sanatlarda son sınıfı okuyordu. işe okulun son senesinde paraya ihtiyacı olduğu için müşteri hizmetlerinde akşam vardiyasını seçerek girmişti. okulu bitirdikten sonra bir moda dergisinde çalışmak istiyordu mezun oldu işten ayrıldı. bir kaç ay ses çıkmadı bundan. bir cuma akşamüstü aradı beni, aramız fena değildi de ben uzak ilişkileri yürütmekte biraz zayıfımdır, iş çıkışı buluşalım mı diye sordu.

oturduk masaya, iki birayla bir kaç tabak bir şey söyledik sosis tava, patates kızartması, sigara böreği, tavuk kanat falan. bir moda dergisine iş başvurusu yapmıştı, şimdi de hala yayımlanan akşam gidip migros’tan satın filan alabileceğiniz o derginin genel yayın yönetmenine kırk dereden su getirmiş. son düzlükteler bir kişilik o işe girdi girecek. içinde tutamamış tabii, arkadaşlarına değil de dayanamamış kuzenine anlatmış. işte 40 tane e.posta gönderdim, dosyalar hazırladım, kapısını aşındırdım, oldu olacak diye. bir kaç hafta sonra o işe kuzeni girmiş, teyzesinin kızı yani. bu sefer o gelmiş buna sevinç içinde anlatmış biliyor musun o moda dergisinde ben işe girdim diye.yani 40 tane e posta gönderdim dil döktüm beni işe aldı demiş. hatırlı tanıdıkları, bir kaç ay önce aynı dergiye röportaj veren babasının modacı akrabası falan. şimdi dürüst olun kim bu onun hakkı değildi diyebilir.
“bildim bileli böyle bir insandı da ne bileyim bu beklemediğim yerden geldi” dedi ve insanlık tarihi kadar eski o soruyu gözlerini onu dinlerken sapından kavradığım bira bardağının dibi kadar açıp bir nefeste sordu
benim yerimde olsan ne yapardın?
böyle zamanlarda hep aynı hatayı yapıyoruz, bu soruyu yanlış soruyoruz.
sen benim yerimde olsan ne yapardın değil, bunu ona sen yapsan o sana neler yapardı?
sorunun doğru şekli bu.
şimdi ne zaman bu soruyu karşımdakine sormam gerekse duyduğunda gözleri uzakta bir noktaya dalar, telefondaysak sessizlik olur, hiç şaşmaz. sanırım gözlerinin önünde ne türden facianın yaşanabileceğine dair kısa bir film canlanıyor sanatsal hem de.
ben her zaman bir “naber napıyosun” luk yüzün kalması taraftarı oldum.
çünkü hayat netflix dizileri gibi olayların son derece yüksek oranda sıkıştırılmış halinde akmaz. gerçek hayatta olaylar doğa ananın hızında akar. olaylar gerçek sürelerinde yaşanır. yalan dolan, kalp kırıklıkları, ihanetler bir çırpıda unutulmaz. e hadi artık dediğinde de hayat her haksızlığa uğrayana dönüp al şimdi bu da sana ödülüm demez, seni sık kullanılanlara ekledim daha ne istiyorsun der. tabii o zaman yaş 21 bilemedin 22, yağmasam da gürledim vay şerefsize bak falan dedim
özetle tatlı patatesten çikolatalı kek

This entry was posted in çatal kaşık and tagged , . Bookmark the permalink.

 

Comments are closed.